Var god vänta...
Produkten har lagts till i kundvagnen. Se kundvagnen här

Var god vänta...

LINDY HDMI Extend Transceiver 4K

Förstasidan / Datorutrustning / Datorkomponenter / Grafikkort & TV-kort / LINDY HDMI Extend Transceiver 4K
LINDY HDMI Extend Transceiver 4K LWL 300m Duplex LC Multi 50Ám OM3 (38170)

LINDY HDMI Extend Transceiver 4K
LWL 300m Duplex LC Multi 50Ám OM3

Artikelnr:
38170
EAN:
4002888381703
  • Gränssnitt USB
  • GPU OTHER
  • DVI 0
  • VGA 0
  • HDMI 0
  • Displayport 0
  • Profile External
443:- / mnd Mer info
4.299:-
3.439,20 ex moms
På lager i butik (Spånga): Ej i lager
Hos leverantören 5
Antal:
Betalningsalternativ:
Antal betalningar: 11
Månadskostnad: 443:-
Effektiv ränta: 28,85%
Kampanjavgift: 295:-
Adm.avgift / mån: 25:-
Totalbelopp: 4.869:-

Se vad din månadskostnad blir beroende på avbetalningsperiod

Kampanj:
Återbetalningstid: 36
Månadskostnad: 180,35
Läs mer
Beskrivning

- Extends HDMI signals at distances of up to 300m using a single fibre optic cable (not included)
- Supports HDMI resolutions up to 1080p120, 2160p30, 2K, 4K, 3840x2160p30 and 1080p3D formats
- Supports lossless HDMI audio formats including Dolby True HD and DTS-HD
- 10.2 Gbps Total Bandwidth over Single 2-core Fibre Optic Cable Link

Easy to set up and install the compact, simple to use LINDY LC Fibre Optic HDMI Extender is the most cost effective, high quality solution on the market for sending HDMI signals over incredible distances. USB powered it sends HDMI signals without compression or any degradation up to 300m over standard OM3 LC duplex multimode (50/125µm) fibre cable (not included).

Unlike other solutions, the LINDY Fibre Optic HDMI Extender uses just one duplex fibre cable to reach such great lengths, so no additional cables are required.

The extender system comprises of two modules, a transmitter and a receiver, which are connected directly to both the HDMI source and display. The modules are then connected together using a single, standard 'off the shelf' LC Fibre cable fibre optic cable (not included).

Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.