Var god vänta...
Produkten har lagts till i kundvagnen. Se kundvagnen här

Var god vänta...

LEVELONE SFP-3001 1.25G TRANSCEIVER SX

Förstasidan / Datorutrustning / Nätverk / Nätverkstillbehör / LEVELONE SFP-3001 1.25G TRANSCEIVER SX
LEVELONE SFP-3001 1.25G TRANSCEIVER SX MM 500M DUPLEX LC (SFP-3001)

LEVELONE SFP-3001 1.25G TRANSCEIVER SX
MM 500M DUPLEX LC

Artikelnr:
SFP-3001
EAN:
4015867154663
  • Produkt Transceiver / GBIC / SFP
94:- / mnd Mer info
459:-
367,20 ex moms
På lager i butik (Spånga): Ej i lager
Hos leverantören 14
Antal:

Se vad din månadskostnad blir beroende på avbetalningsperiod

Kampanj:
Återbetalningstid: 36
Månadskostnad: 56,54
Läs mer
Beskrivning

1.25G Multi-mode SFP Transceiver, (550m, 850nm)


SFP-3001

LevelOne SFP-3001 is a high performance and costeffective multi-mode SFP transceiver. Intended for use with Gigabit Ethernet, it provides up to 1.25 Gbps bidirectional data transfer rate on a single duplex fiber core. For use with 50 and 62.5 micron fiber cables, it can reach a distance of up to 550 meters.

Specifications
  • 850nm VCSEL
  • Data Rate: 1.25Gbps
  • Single +3.3V Power Supply
  • RoHS Compliant and Lead-free
  • AC/AC Differential Electrical Interface
  • Compliant with Multi-Source Agreement(MSA)
  • Duplex LC Connector
  • Compliance with specifications for IEEE-802.3z Gigabit Ethernet at 1.25Gbps
  • Compliance with ANSI specifications for Fiber Channel applications at 1.06bps
  • No configuration or installation software required
  • Eye Safety Designed to meet LASER Class 1 comply with EN60825-1

Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.