Var god vänta...
Produkten har lagts till i kundvagnen. Se kundvagnen här

Var god vänta...

INTELLINET LWL Anschlusskabel SC/SC 3M

Förstasidan / Datorutrustning / Kablar & Förbrukning / Kablar / INTELLINET LWL Anschlusskabel SC/SC 3M
INTELLINET LWL Anschlusskabel SC/SC 3M Singlemode OS2 gelb (470629)

INTELLINET LWL Anschlusskabel SC/SC 3M
Singlemode OS2 gelb

Artikelnr:
470629
EAN:
0766623470629
  • Typ Fiber
  • Connector 1 SC
  • Connector 2 SC
139:-
111,20 ex moms
På lager i butik (Spånga): Ej i lager
Hos leverantören 24
Antal:

Se vad din månadskostnad blir beroende på avbetalningsperiod

Kampanj:
Återbetalningstid: 36
Månadskostnad: 46,22
Läs mer
Beskrivning

Information carried in the form of light provides a vast array of features and benefits.

Superior Transmission Distance
It is not unusual for optical systems to go over 100 kilometers (km), or about 62 miles.

Enhanced Security
It is impossible to remotely detect a signal being transmitted within a fiber cable. The only way to do so is by actually accessing the optical fiber itself. This makes fiber extremely attractive to governmental bodies, banks and other businesses with major security concerns.

No Metallic Components
Fiber optic cable can be installed in areas with electromagnetic interference (EMI). This includes areas around utility lines, power-carrying lines and railroad tracks. Fiber is also ideal for areas of high lightning-strike incidence.

Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.